Dofinansowanie
Studia podyplomowe w Polsce mogą być dofinansowane z różnych źródeł. Oto kilka możliwości jak refinansować swoją edukację:
1. Fundusze Europejskie:
W ramach programów operacyjnych, takich jak Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (POWER), możliwe jest uzyskanie dofinansowania na studia podyplomowe. Projekty realizowane w ramach tego programu często oferują bezpłatne lub częściowo płatne studia dla określonych grup zawodowych lub społecznych.
2. Pracodawcy:
Często firmy wspierają edukację i rozwój swoich pracowników, finansując im studia podyplomowe. Warto rozmawiać z pracodawcą na temat możliwości dofinansowania takich studiów jako inwestycji w rozwój zawodowy pracownika.
3. Urzędy Pracy:
Osoby bezrobotne mogą ubiegać się o dofinansowanie studiów podyplomowych w ramach programów aktywizacji zawodowej oferowanych przez urzędy pracy. O szczegóły zapytaj w Urzędzie Pracy odpowiednim dla Twojego miejsca zamieszkania.
4. Kredyty Studenckie:
Istnieje możliwość skorzystania z preferencyjnych kredytów studenckich, które mogą być przeznaczone na pokrycie kosztów studiów podyplomowych. Warunki spłaty tych kredytów są często korzystniejsze niż standardowe kredyty bankowe.
Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat dostępnych źródeł dofinansowania, warto skontaktować się bezpośrednio z uczelnią, urzędem pracy lub pracodawcą, a także śledzić ogłoszenia i projekty finansowane ze środków Unii Europejskiej.
Rekrutacja 2025 Zacznij naukę z Gaudeamus
Znajdź kierunek studiówMasz pytania? Zadzwoń lub napisz:
poniedziałek - czwartek: 8.00 - 17.00
piątek: 8:00 - 16:00